Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto. 7. Dolnośląski Rajdzie o Kropelce, zaplanowany jest na sobotę 23 września 2017r. Start i meta zawodów w Świdnicy, a do pokonania trasa wiodąca przez 5 malowniczych powiatów.
Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, działacza Automobilklubu Sudeckiego i Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
W ostatniej, rekordowej pod względem ilości uczestników, edycji wystartowało 150 osób. Do udziału w zawodach, w których walczy się o tytuł mistrza eko-jazdy i zwiedza region, zgłosiło się 50 załóg, czyli maksymalna ilość. Najważniejsze wyróżnienie, czyli Grand Prix za ekojazdę powędrowało do Piotra Stencela i Anety Kozioł. Wśród kobiecych załóg triumfowały siostry Stalmach - Aleksandra i Agnieszka. Rodzinną rywalizację wygrali Agnieszka Poroś-Łojewska i Piotr Łojewski. Puchar za najlepszy wynik na próbie sportowej otrzymali Rafał Fiołek i Paulina Fiołek. Ponadto Najlepszym Oldtimerem została Warszawa z 1968 roku, którą startowali Krzysztof Grobelny i Daria Grobelna. A najmłodszym uczestnik rajdu to 5-cio miesięczna Zosia Kansy.
Jesienią organizator Rajdu, spółka FRW Media Group zaprasza do udziału w kolejnej edycji. Już wiadomo, że 7. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki. Nie zabraknie też pokazów wyjątkowych samochodów i atrakcji dla dzieci.
Uczestnicy Rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu. Zasady udziału są bardzo proste. Rano w sobotę, 23 października 2017 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę.
Udział Świdnicy w projekcie Elektryczne Śmieci przedłużony do 2029 roku! W świdnickim Urzędzie Miasta, podpisano prozumienie w tej sprawie. Udział w spotkaniu wzięli m.in. zastępca prezydenta Krystian Werecki oraz przedstawiciele projektu Elektryczne Śmieci - Fundacja Odzyskaj Środowisko i Biosystem.
czytaj więcejPaństwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu poinformował, że od środy, 20 listopada w ramach prac remontowych na zbiorniku Witoszówka w Świdnicy rozpocznie się sukcesywne obniżanie poziomu piętrzenia wody.
czytaj więcejZ okazji zbliżającego się wielkimi krokami jubileuszu 70-lecia przyłączenia Pełcznicy do Miasta Świebodzice, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież klas 4-8 Szkół Podstawowych, do udziału w konkursie plastycznym pt. „PEŁCZNICA – Z CZYM CI SIĘ KOJARZY?”.
czytaj więcej100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejW ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Świdnica otrzymała dotację na przeprowadzenie termomodernizacji 9 budynków znajdujących się w zasobach miasta. Całkowita wartość projektów to 9 136 611,72 zł, wartość ich dofinansowania wyniesie 7 158 037,50 zł.
czytaj więcej