Zdobywa coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Używane jest w prawie każdej gałęzi przemysłu gdzie liczy się jak najdokładniejsze i bezinwazyjne czyszczenie powierzchni, elementów, części. Sodowanie, bo o niej mowa jest najnowszym sposobem na oczyszczenie zabrudzonej powierzchni np. ze starej farby, nalotu, glonów.
Sodowanie to innowacyjna i na dzień dzisiejszy najbezpieczniejsza technologia oczyszczania strumieniowo- ściernego. Gwarantuje szybkie i skuteczne czyszczenie rozmaitych materiałów. Soda oczyszczona jest doskonałym środkiem neutralizującym bakterie i nieprzyjemne zapachy. Ma właściwości odświeżające i jest w pełni ekologiczna dlatego doskonale nadaje się do utrzymywania czystości w zakładach związanych z produkcją i przetwarzaniem artykułów spożywczych. Przy pomocy tej technologii można także czyścić drewno, usunąć lakier czy rdzę z metalu, można restaurować zabytki i odnowić wiele innych rzeczy w bardzo krótkim czasie. Proces sodowania jest na tyle delikatny, że szybko usuwa konieczne do ściągnięcia powłoki czy brud bez szkody dla podłoża. Metodą tą można usunąć powłokę z każdej powierzchni bez szkody dla oczyszczanego przedmiotu. Najważniejszymi cechami decydującymi o przewadze opisywanej metody nad zwykłym piaskowaniem jest większy zakres, szybkość oraz jakość oczyszczania, a przede wszystkim ekologia i brak czynników szkodliwych. Soda nie uszkadza oczyszczanej powierzchni, jest preferowana przez Unię Europejską jako przyszła technologia. Co ważne nie powoduje chorób płuc. To technologia proekologiczna, gdyż wszelkie używane czyściwa są łatwo biodegradowalne oraz łatwo rozpuszczalne w wodzie. Materiałem czyszczącym w procesie sodowania jest soda, która jest dla człowieka całkowicie nieszkodliwa, a dla środowiska naturalnego neutralna. W procesie sodowania wykorzystywane są oryginalne maszyny „SodaBlaster“ marki SodaBlast Systems z USA. Istotnymi cechami, które charakteryzują te maszyny to opatentowana technologia o wyrzucie czyściwa 3-razy szybszym (965km/h) od piaskarki, innowacyjność potwierdzona przez państwową jednostkę naukową w 2015 roku na kolejne 3 lata oraz korzystanie z bezpiecznych dla środowiska czyściw. Zalety tej technologii można z powodzeniem wykorzystać w sektorze komunalnym przy budowaniu wizerunku miasta atrakcyjnego dla mieszkańców, przyciągającego turystów i inwestorów. Firma Sodekostream z Wałbrzycha z przyjemnością służy pomocą oraz wszelkimi informacjami dotyczącymi metody sodowania, cen, doborze czyściwa i sposobach zabezpieczania oczyszczonej powierzchni. Zapraszamy na stronę www.sodekostream.pl lub pod tel. 600-486-526 / 728-819-984.
Jak gospodarować wodą, co to są zmiany klimatu i co oznacza bioróżnorodności w mieście – o takich tematach rozmawiać będą w czasie specjalnych zajęć uczniowie pięciu świdnickich szkół podstawowych. Ponad 640 tys. zł dofinansowania otrzyma Świdnica z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na realizację projektu pn. „ekoMy”. Program dedykowany jest uczniom w wieku od 7 do 12 lat oraz nauczycielom.
czytaj więcejUdział Świdnicy w projekcie Elektryczne Śmieci przedłużony do 2029 roku! W świdnickim Urzędzie Miasta, podpisano prozumienie w tej sprawie. Udział w spotkaniu wzięli m.in. zastępca prezydenta Krystian Werecki oraz przedstawiciele projektu Elektryczne Śmieci - Fundacja Odzyskaj Środowisko i Biosystem.
czytaj więcejPaństwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu poinformował, że od środy, 20 listopada w ramach prac remontowych na zbiorniku Witoszówka w Świdnicy rozpocznie się sukcesywne obniżanie poziomu piętrzenia wody.
czytaj więcejZ okazji zbliżającego się wielkimi krokami jubileuszu 70-lecia przyłączenia Pełcznicy do Miasta Świebodzice, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież klas 4-8 Szkół Podstawowych, do udziału w konkursie plastycznym pt. „PEŁCZNICA – Z CZYM CI SIĘ KOJARZY?”.
czytaj więcej100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcej