sowie

Akcje ekologiczne, ekologia w Wałbrzychu i okolicach. Dbaj o środowisko naturalne.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Transport publiczny
2014-08-12 13:32

Program „Transport publiczny’ jest trzecim obszarem działalności planu „Zielony Wałbrzych 2020”. W 2012 roku Rada Miasta Wałbrzycha uchwaliła „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego” w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju. Transport oparty o nowe technologie rozwijany jest cały czas konsekwentnie z podjętym planem. Nowoczesna komunikacja autobusowa nie tylko jest energooszczędna ale również spełnia europejskie normy emisyjne w celu ochrony środowiska naturalnego. Sieć połączeń komunikacyjnych i rowerowej jest rozwijania także w Szczawnie-Zdroju, Boguszowie-Gorce, Jedlinie-Zdrój i Miroszowie. W programie zaplanowano utworzenie do 2017 roku strefy wolnej od pojazdów spalinowych.


 Obszar jej będzie obejmował najstarszą część Wałbrzycha czyli dzielnicę Śródmieście. W tym rejonie ludność będzie poruszała się pieszo, za pomocą rowerów lub transportem elektrycznym czy hybrydowym. Strefa ta według planu będzie sukcesywnie poszerzana. Od 2013 roku obowiązuje jeden dzień w miesiącu bezpłatny w czasie przejazdu autobusem komunikacji publicznej. Jest to tylko wprowadzone dla kierowców z aktualnym dowodem rejestracyjnym pojazdu spalinowego w ramach projektu „Dzień bez samochodu”. Do 2017 roku zaplanowane jest wybudowanie w Wałbrzychu węzła przesiadkowego z parkingiem przystosowanym do zaparkowania około 50 samochodów. Inwestycja ma powstać na terenie byłego dworca kolejowego w dzielnicy Szczawienko. Parking zostanie wybudowany dla pasażerów korzystających z komunikacji kolejowej na trasie Wałbrzych – Wrocław i Wałbrzych – Jelenia Góra. Wyniesie to około 8 mil złotych. W latach 2014 – 2016 zaplanowano wybudowanie węzła przesiadkowego kolejowo – autobusowego w dzielnicy Wałbrzycha Śródmieście. Koszt budowy wyniesie około 30 mln złotych. Transport publiczny powstanie w celu ochrony środowiska.

 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: