...jeść i pić musi. Problemy naszych skrzydlatych przyjaciół doskonale zna i rozumie dyrekcja „mechanika” z Ogrodowej, która przeprowadziła już drugą edycję akcji „Ptaki dzieciom”. W imprezie wzięli udział uczniowie lokalnych szkół, a jej efekty to dziewięć karmników, które pomogą ptakom przetrwać nadchodzące miesiące. Na zaproszenie placówki przyszkolne warsztaty, a więc Centrum Kształcenia Praktycznego, odwiedzili przedstawiciele siedmiu szkół podstawowych oraz gimnazjów, w tym uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Szkolno- -Wychowawczego z Walimia oraz Szkoły Specjalnej nr 10.
Za przygotowanie poszczególnych elementów odpowiedzialni byli zaś wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, którzy pod okiem instruktora CKP, Krzysztofa Dębczaka, wykonali gotowe do złożenia części karmników. Mimo pozornie łatwego zadania, jakim było skręcenie ptasich domków, wielu majsterkowiczów miało problemy z pracą, co wynikało najczęściej z tego, iż dla niektórych wizyta na warsztatach ZS nr 5 była pierwszym w życiu kontaktem ze śrubokrętem czy wkrętarką. Na szczęście wszystkie grupy w końcu uporały się z zadaniem, tak więc teraz uczniom nie pozostaje nic innego, jak zawiesić w sąsiedztwie swych szkół i regularne uzupełniać karmniki w pokarm. A wszystko po to, aby pomóc ptakom przetrwać zbliżającą się zimę. (Ben)
źródło: 30 minut Za przygotowanie poszczególnych elementów odpowiedzialni byli zaś wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, którzy pod okiem instruktora CKP, Krzysztofa Dębczaka, wykonali gotowe do złożenia części karmników. Mimo pozornie łatwego zadania, jakim było skręcenie ptasich domków, wielu majsterkowiczów miało problemy z pracą, co wynikało najczęściej z tego, iż dla niektórych wizyta na warsztatach ZS nr 5 była pierwszym w życiu kontaktem ze śrubokrętem czy wkrętarką. Na szczęście wszystkie grupy w końcu uporały się z zadaniem, tak więc teraz uczniom nie pozostaje nic innego, jak zawiesić w sąsiedztwie swych szkół i regularne uzupełniać karmniki w pokarm. A wszystko po to, aby pomóc ptakom przetrwać zbliżającą się zimę. (Ben)
Udział Świdnicy w projekcie Elektryczne Śmieci przedłużony do 2029 roku! W świdnickim Urzędzie Miasta, podpisano prozumienie w tej sprawie. Udział w spotkaniu wzięli m.in. zastępca prezydenta Krystian Werecki oraz przedstawiciele projektu Elektryczne Śmieci - Fundacja Odzyskaj Środowisko i Biosystem.
czytaj więcejPaństwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu poinformował, że od środy, 20 listopada w ramach prac remontowych na zbiorniku Witoszówka w Świdnicy rozpocznie się sukcesywne obniżanie poziomu piętrzenia wody.
czytaj więcejZ okazji zbliżającego się wielkimi krokami jubileuszu 70-lecia przyłączenia Pełcznicy do Miasta Świebodzice, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież klas 4-8 Szkół Podstawowych, do udziału w konkursie plastycznym pt. „PEŁCZNICA – Z CZYM CI SIĘ KOJARZY?”.
czytaj więcej100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejW ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Świdnica otrzymała dotację na przeprowadzenie termomodernizacji 9 budynków znajdujących się w zasobach miasta. Całkowita wartość projektów to 9 136 611,72 zł, wartość ich dofinansowania wyniesie 7 158 037,50 zł.
czytaj więcej