Takich kolejek po zdrowe produkty i bezpłatne badania na świdnickim rynku dawno nie widziano. Tłumy mieszkańców i turystów zwiedzały kolejne stoiska wystawców, którzy wzięli udział w piątej edycji Targów Żywności Prozdrowotnej i Regionalnej organizowanych przez wydział zdrowia starostwa. Założenie imprezy jest proste. Promocja tylko zdrowej, ekologicznej żywności tradycyjnych produktów regionalnych.
W tym roku do Świdnicy przyjechało aż 27 wystawców z kilku powiatów: świdnickiego, tatrzańskiego, łowickiego, bolesławieckiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego, milickiego, wrocławskiego, trzebnickiego, górowskiego, legnickiego i oleśnickiego. Wśród gości pojawili się również Czesi z Trutnova. Na stoiskach królowały przetwory: owocowe i warzywne. Dodatkowo można było spróbować jak smakuje wypiekany tradycyjnie chleb z dodatkiem śliwki, czosnku czy orzechów, zakupić przed sezonem zimowym syropy z aronii i malin czy skosztować ciasta z warzyw i mąki orkiszowej. Nowością były przetwory z runa leśnego. Po raz pierwszy była możliwość skomponowania swojego własnego musli śniadaniowego, składającego się tylko ze zbóż z ekologicznych upraw. To była również wyjątkowa okazja, aby skosztować tak wielu różnych rodzajów sera. M.in. tego prawdziwego,prosto od górali . Na zwiedzających czekały także tak cenione w czasie zimy i podczas przeziębień miody, wyroby pszczele, leki i kosmetyki ziołowe, materace gorczycowe i własnej roboty wyroby wędliniarskie. Oprócz zdrowej żywności bardzo długie kolejni ustawiały się także do bezpłatnych badań profilaktycznych. W specjalnie przygotowanym przez wydział zdrowia punkcie medycznym można było obliczyć swój wskaźnik masy ciała BMI, zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi, cholesterol i poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Udało się także zaprosić firmę, która bezpłatnie badała słuch mieszkańcom. W sobotę, po raz pierwszy podczas targów, można było uzyskać bezpłatne konsultacje dietetyka, psychoterapeuty i lekarza diabetologa. Organizatorem spotkania był wydział zdrowia starostwa powiatowego w Świdnicy przy współpracy Urzędu Miasta w Świdnicy, Urzędu Gminy Świdnica, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Świdnickiego Ośrodka Kultury, Firmy Roche Diagnostics Polska, Firmy Abbot Diagnostics oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem,Zaburzeniami i ich Rodzin „Sensus”.
źródło: 30minut
Szukamy firm odpowiedzialnych społecznie. Gmina Wałbrzych - miasto na prawach powiatu ogłasza kolejną edycję KONKURSU pn. Społecznie Odpowiedzialny Biznes - edycja 2023.
CEL: wyróżnienie wałbrzyskich firm prowadzących działania z obszaru CSR i zrealizowanych w 2023 roku
Jeśli Twoja firma:
- dba o swoich pracowników i ich rodziny,
- wspiera otoczenie, w którym działa,
- przestrzega zasad etyki biznesu,
- dla której ważne jest środowisko naturalne oraz edukacja w wielowymiarowym zakresie.
Zgłoś ją do konkursu i wygraj cenne nagrody.
W piątek 30 sierpnia zapraszamy do Parku Sybiraków (Piaskowa Góra) na piknik z okazji pożegnania lata.
- Od godz. 14:00 do 17:00 ekowarsztaty i animacje dla dzieci oraz finał akcji "Segregujemy, bo umiemy".
- Od godz. 17:00 do 20:00 potańcówka ze szkołą tańca "Cordex".
Burmistrz Głuszycy, Roman Głód, podpisał umowę z firmą "BIKOP" Usługi Ziemno-Budowlane Piotr Bieszczad na realizację zadania pod nazwą „Utrzymanie koryta rzeki Bystrzyca w gminie Głuszyca”.
czytaj więcejStraż Miejska przypomina, że w związku z trwającym okresem lęgowym ptaków obowiązuje zakaz niszczenia, usuwania lub uszkadzania gniazd lub innych schronień dla ptaków oraz niszczenia ich jaj, postaci młodocianych lub form rozwojowych.
czytaj więcej12.VII.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała ogłoszenie o wyniku postępowania na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcej